25 aktivnosti koje će pomoći vašim učenicima u borbi protiv kognitivnih iskrivljenja

 25 aktivnosti koje će pomoći vašim učenicima u borbi protiv kognitivnih iskrivljenja

Anthony Thompson

Biti dijete može biti teško! Nije iznenađenje da naši učenici često postaju žrtve nekih prilično beskorisnih načina razmišljanja i zaglave u tim negativnim misaonim obrascima. Kognitivna iskrivljenja obrasci su razmišljanja koji su često pristrani i na kraju imaju negativan učinak na pojedinca. Često ti negativni obrasci mogu izazvati tjeskobu kod naših učenika i na kraju utječu na njihov akademski uspjeh. Sastavili smo popis od 25 aktivnosti koje će pomoći vašim učenicima da svladaju kognitivne distorzije!

1. Video zamke razmišljanja

Objašnjavanje koncepta iskrivljenog razmišljanja djeci može biti teško. Ovaj je video sjajan način da temu predstavite na način prilagođen djeci i ukažete na sve načine na koje nas naš mozak često može prevariti da padnemo na najgori mogući scenarij!

2. Naučite učenike da preoblikuju svoje misli

Nekorisne misli onemogućuju sposobnost vašeg učenika da se osjeća dobro u vezi sa sobom i svojim životom. Ovaj radni list daje primjere nekih "uvrnutih" misli i potiče učenike da smisle način da ih preoblikuju pozitivno.

3. Interaktivna igra u stilu opasnosti

Natjecanje i prilika za igranje na elektroničkom uređaju neki su od najboljih načina da se učenici uključe u učenje. Ova interaktivna igra u stilu Jeopardyja može se prilagoditi za onoliko timova koliko i visviđa i izaziva ono što učenici znaju o različitim vrstama iskrivljenog mišljenja.

4. Naučite svoje učenike da postanu detektivi misli

Često naše iskrivljene misli nisu utemeljene na stvarnosti. Ova kognitivna strategija ponašanja potiče učenike da popune svaki okvir dokazima koji potiču ili obeshrabruju određene misli.

5. Moć pozitivnosti

Moć pozitivnog razmišljanja i dobrog osjećaja već je dugo vremena dobro dokumentirana od strane psihologa. Ovaj video pokazuje kako negativan misaoni obrazac zapravo može pogoršati izvedbu u zadatku; bez obzira na to kako se ista osoba prethodno ponašala.

6. Igra kognitivnih izobličenja

Ova online igra je savršena da svojim učenicima pruži uvid u scenarije iz stvarnog života s kojima bi se mogli susresti. Moraju spojiti scenu s nazivom obrasca iskrivljenog mišljenja. Učenici moraju pokušati spojiti parove u što manje pokušaja kako bi povećali svoje rezultate.

7. Vodite dnevnik pozitivnog razgovora sa samim sobom

Dnevnik pozitivnog razgovora sa samim sobom izvrstan je alat za poticanje učenika da učvrste pozitivne obrasce razmišljanja, pomažući im da zadrže iskrivljeno razmišljanje na odstojanju! Ovaj besplatni resurs koji se može ispisati ima niz različitih stranica i aktivnosti koje učenici mogu uključiti u svoje dnevnike.

8. Razvrstavanje različitih vrsta razmišljanja

Razmišljanje onaše razmišljanje je ključno za razumijevanje jesmo li bili previše negativni ili pozitivni prema nekoj situaciji. Ova aktivnost zadaje vašim učenicima da kartice sa situacijama stave u svoje odgovarajuće "vreće za razmišljanje".

9. Radni list pozitivnog razgovora sa samim sobom

Razgovor sa samim sobom je nevjerojatno moćan alat i ima sposobnost da se osjećamo dobro. Ovaj radni list upoznaje učenike s konceptom kako se vaš pozitivni "junak" samogovora može boriti protiv vašeg negativnog "ja u sjeni" i daje im kratku vježbu da to počnu.

10. Naučite da vi niste svoje misli

Ovaj se video usredotočuje na ključnu poruku da iako možete biti uhvaćeni u svoje negativne misli, niste onakvi kakvim bi vas te misli mogle prikazati. Potiče učenike da promatraju svoje misli i zatim odluče djelovati na načine koji im mogu pomoći da se udalje od negativnih osjećaja.

11. Postavite stanice za aktivnosti za razvoj razmišljanja

Razvoj razmišljanja potiče pozitivne obrasce razmišljanja kod učenika i njihov pristup problemima te će promijeniti način na koji se nose s izazovima. Ovaj prekrasan paket uključuje pet različitih aktivnosti koje možete postaviti na postajama ili dodijeliti pojedinačno za samostalno vježbanje.

12. Vježbajte mijenjanje tjeskobnih misli

S iskrivljenim razmišljanjem, naši mozgovi skaču prema najgorem scenariju u društvenim situacijama. Ovaj radni list daje učenicimavježbajte izazivanje ovih negativnih pretpostavki kako biste doveli do razumnih, pozitivnih misli.

13. Saznajte više o kognitivnim iskrivljenjima s A.N.T. Prijatelji

Uđite dublje u uobičajene distorzije i obrasce razmišljanja povezane s njima učeći o prijateljima s automatskim negativnim mislima (A.N.T.). Ovaj besplatni paket sadrži niz različitih aktivnosti za uključivanje vaših učenika.

14. Promijenite svoje riječi s načinom razmišljanja o rastu. Samoljepljiva bilješka

Izmislite fraze ili upotrijebite fraze koje ste čuli od učenika i izložite ih po učionici. Zatim zamolite učenike da izjave učine pozitivnijima ili korisnijima prilažući im samoljepljivu ceduljicu.

15. Naučite kako pobijediti negativno razmišljanje

Ovaj zabavni, animirani video ispituje uobičajene, beskorisne obrasce razmišljanja sugerirajući da negativne misli predstavljaju branitelja u sudnici i da vaši učenici trebaju argumentirati dokaze protiv njih .

16. Growth Mindset Flip Book

Učenici mogu izraditi ove jednostavne preklopne knjige koje će im pomoći da prođu kroz teške situacije. Oni mogu istražiti fiksni ili negativni pristup i pristup rasta i odlučiti koji je najbolji.

17. Zanat za razvoj razmišljanja cijelog razreda

Pozitivan samogovor odličan je način da se vaši učenici osjećaju dobro sami sa sobom i omogućite im da se učinkovito bore protiv razmišljanjaiskrivljenja. Učenici će razmisliti o dobrobitima pozitivnog razmišljanja, napisati svoje misli na 3D trokut, a zatim ih zalijepiti kako bi stvorili prekrasnu zvijezdu koja se može prikazati u učionici; savršeno za podsjećanje učenika na važnost pozitivnog razmišljanja.

Vidi također: 20 interaktivnih društvenih studija za razred

18. Vizualizirajte fleksibilan način razmišljanja

Fleksibilno razmišljanje je toliko važno za bijeg od iskrivljenog razmišljanja jer nam omogućuje da imamo otvoren um kada su u pitanju nove situacije. Poučavanje učenika o plastičnosti mozga i tome kako su naši mozgovi napravljeni da uče i mijenjaju se može im pomoći da prevladaju negativno razmišljanje.

19. Pokažite fleksibilno razmišljanje

Ova super aktivnost još je jedna lekcija o plastičnosti mozga i fleksibilnom razmišljanju. Učenici mogu vidjeti da je mozak, budući da je fleksibilan, sposoban obraditi mnogo informacija i "rastegnuti se" da ih primi. Neka nacrtaju mozak na komadu papira, presavijaju ga u stilu harmonike, a zatim ga ponovno otvore.

20. Sveučilište u Kaliforniji: Vaš mozak je sposoban za negativne misli

Ovaj video objašnjava da je našem mozgu često lakše vidjeti negativno u situaciji jer je jednostavno tako ustrojen! Također objašnjava da je moguće promijeniti naše razmišljanje tako da bude pozitivnije - samo nam treba malo prakse!

21. Razgovarajte o nekim scenarijima fleksibilnog razmišljanja

Ove kartice fleksibilnog razmišljanja nude širok rasponscenarije za čitanje, razmatranje i raspravu učenika prije kategoriziranja hipotetskih situacija kao krutih ili fleksibilnih obrazaca razmišljanja.

22. Afirmacijska aktivnost Body Tracing

Ova cool afirmacijska aktivnost savršena je prilika da potaknete pozitivne emocije i potaknete svoje učenike da se osjećaju dobro. Učenici mogu crtati jedni oko drugih na velikom komadu papira, a zatim napisati pozitivne tvrdnje o toj osobi unutar svoje konture. Učenici tada mogu pogledati njihove ljubazne poruke dok se bore s kognitivnim iskrivljenjima.

23. Pokažite kako promijeniti svoj način razmišljanja

Učenici viših razreda mogu koristiti ovaj besplatni radni list za ispis kako bi pokazali što su naučili o načinu razmišljanja o rastu i kako mogu koristiti ovaj alat za borbu protiv kognitivnih iskrivljenja.

Vidi također: 45 poznatih izumitelja koje bi vaši učenici trebali poznavati

24. Vježbajte tehnike uzemljenja

Tehnike uzemljenja znanstveno su utemeljene vježbe koje se mogu koristiti za kontrolu negativnih emocija i prekidanje spiralnih briga. Isprobajte ovih deset tehnika kako biste svojim učenicima dali alat za upravljanje stresom i negativnim misaonim obrascima.

25. Istražite pronalaženje pozitivnosti za malu djecu

Svjesnost postaje sve popularnija i odličan je alat za djecu bilo koje dobi te je odličan način da im pomognete da se usredotoče na pozitivne stvari i ostanu mirni tijekom stresnih razdoblja ili iskustava . Ovaj video uključuje pet izvrsnih savjeta zaučenicima da smire svoje brige i zadrže iskrivljeno razmišljanje podalje.

Anthony Thompson

Anthony Thompson iskusan je obrazovni savjetnik s više od 15 godina iskustva u području poučavanja i učenja. Specijaliziran je za stvaranje dinamičnog i inovativnog okruženja za učenje koje podržava diferenciranu nastavu i uključuje učenike na smislene načine. Anthony je radio s različitim učenicima, od osnovnoškolaca do odraslih učenika, i strastveno se zalaže za pravednost i inkluziju u obrazovanju. Magistrirao je obrazovanje na kalifornijskom sveučilištu Berkeley te je certificirani učitelj i instruktivni trener. Osim svog rada kao konzultant, Anthony je strastveni bloger i svoje uvide dijeli na blogu Teaching Expertise, gdje raspravlja o širokom rasponu tema povezanih s poučavanjem i obrazovanjem.