25 aktivitātes, lai palīdzētu skolēniem cīnīties ar kognitīvajiem izkropļojumiem

 25 aktivitātes, lai palīdzētu skolēniem cīnīties ar kognitīvajiem izkropļojumiem

Anthony Thompson

Būt bērnam var būt grūti! Nav pārsteigums, ka mūsu skolēni bieži kļūst par upuriem dažiem diezgan nelietderīgiem domāšanas veidiem un iesprūst šajos negatīvajos domāšanas modeļos. Kognitīvie izkropļojumi ir domāšanas modeļi, kas bieži vien ir neobjektīvi un galu galā negatīvi ietekmē indivīdu. Bieži vien šie negatīvie modeļi var izraisīt trauksmi mūsu skolēniem un galu galāMēs esam izveidojuši 25 aktivitāšu sarakstu, kas palīdzēs jūsu skolēniem novērst kognitīvos izkropļojumus!

Skatīt arī: 24 aktivitātes pozitīvas uzvedības veidošanai jaunajos skolēnos

1. Domāšanas slazdi Video

Izkropļotas domāšanas jēdziena izskaidrošana bērniem var būt sarežģīta. Šis videoklips ir lielisks veids, kā iepazīstināt ar šo tēmu bērniem draudzīgā veidā un norādīt uz visiem veidiem, kā mūsu smadzenes bieži vien var mūs apmānīt, liekot noticēt sliktākajam scenārijam!

2. Iemāciet skolēniem mainīt domas.

Nelietderīgas domas traucē jūsu skolēnam justies labi par sevi un savu dzīvi. Šajā darba lapā ir sniegti dažu "sagrozītu" domu piemēri un skolēni tiek aicināti izdomāt veidu, kā tās pārformulēt pozitīvi.

3. Interaktīva džopardijas tipa spēle

Sacensības un iespēja spēlēt elektroniskā ierīcē ir vieni no labākajiem veidiem, kā skolēnus iesaistīt mācībās. Šo interaktīvo Jeopardy stila spēli var pielāgot tik daudzām komandām, cik vien vēlaties, un tā izaicina skolēnu zināšanas par dažādiem izkropļotas domāšanas veidiem.

4. Iemāciet skolēniem kļūt par domu detektīviem

Bieži vien mūsu izkropļotās domas nav pamatotas realitātē. Šī kognitīvās uzvedības stratēģija mudina skolēnus aizpildīt katru lodziņu ar pierādījumiem, kas rosina vai attur no konkrētām domām.

5. Pozitīvisma spēks

Pozitīvas domāšanas un labas pašsajūtas spēku psihologi jau sen ir labi dokumentējuši. Šajā videoklipā parādīts, kā negatīvs domāšanas modelis patiesībā var pasliktināt uzdevuma izpildi neatkarīgi no tā, kā tas pats cilvēks ir veicis uzdevumu iepriekš.

6. Kognitīvo izkropļojumu spēle

Šī tiešsaistes spēle ir ideāli piemērota, lai skolēniem sniegtu ieskatu reālās dzīves scenārijos, ar kuriem viņi varētu saskarties. Skolēniem jāsaskaņo aina ar izkropļotas domāšanas modeļa nosaukumu. Skolēniem jācenšas saskaņot pārus pēc iespējas mazākos mēģinājumos, lai palielinātu savu punktu skaitu.

7. Veidojiet pozitīvas pašpārliecinātības žurnālu

Pozitīvās pašpārliecinātības žurnāls ir lielisks līdzeklis, lai mudinātu skolēnus nostiprināt pozitīvas domāšanas modeļus, palīdzot viņiem saglabāt izkropļotu domāšanu! Šajā bezmaksas izdrukājamajā materiālā ir dažādas lapas un aktivitātes, ko skolēni var iekļaut savos žurnālos.

8. Dažādu domāšanas veidu šķirošana

Pārdomas par savu domāšanu ir galvenais, lai saprastu, vai esam bijuši pārāk negatīvi vai pozitīvi noskaņoti pret kādu situāciju. Šajā aktivitātē skolēniem ir uzdevums ievietot situācijas kartītes attiecīgajos "domu maisos".

9. Pozitīvās pašrunas darba lapa

Pašpārliecināšanās ir neticami spēcīgs rīks, un tai piemīt spēja likt mums justies labi. Šī darba lapa iepazīstina skolēnus ar jēdzienu, kā jūsu pozitīvās pašpārliecības "varonis" var cīnīties ar jūsu negatīvo "ēnu es", un piedāvā viņiem īsu uzdevumu, lai to izmēģinātu.

10. Uzziniet, ka neesat savas domas

Šajā videoklipā galvenā uzmanība pievērsta galvenajai atziņai, ka, lai gan jūs varat ieslīgt savās negatīvajās domās, jūs neesat tāds, par kādu šīs domas jūs varētu padarīt. Tas mudina skolēnus novērot savas domas un pēc tam izvēlēties rīkoties tā, lai palīdzētu viņiem virzīties prom no negatīvajām sajūtām.

11. Izveidojiet izaugsmes domāšanas veida aktivitāšu stacijas

Izaugsmes domāšanas veids veicina skolēnu pozitīvu domāšanu un pieeju problēmām, kā arī mainīs to, kā viņi tiek galā ar izaicinājumiem. Šajā brīnišķīgajā komplektā ir iekļautas piecas dažādas aktivitātes, kuras jūs varat izveidot stacijās vai uzdot individuāli patstāvīgai praksei.

Skatīt arī: 20 lieliskas aktivitātes, kas koncentrējas uz absolūto vērtību

12. Praktizējiet trauksmainu domu maiņu

Mūsu smadzenes sociālajās situācijās, domājot izkropļoti, domā visnegatīvāk. Šī darba lapa sniedz skolēniem praksi, kā apstrīdēt šos negatīvos pieņēmumus, lai radītu pamatotas, pozitīvas domas.

13. Uzziniet vairāk par kognitīvajiem izkropļojumiem ar A.N.T. draugiem

Padziļināti izziniet biežāk sastopamos izkropļojumus un ar tiem saistītos domāšanas modeļus, iepazīstot automātiskās negatīvās domas (A.N.T.) draugus. Šajā bezmaksas komplektā ir virkne dažādu aktivitāšu, lai iesaistītu savus skolēnus.

14. Mainiet savus vārdus, izmantojot izaugsmes domāšanas veida piezīmi.

Izdomājiet frāzes vai izmantojiet frāzes, ko esat dzirdējuši skolēnus sakām, un izvietojiet tās klasē. Pēc tam palūdziet skolēniem šos izteikumus padarīt pozitīvākus vai noderīgākus, piestiprinot pie tiem zīmodziņu.

15. Uzziniet, kā pārvarēt negatīvo domāšanu

Šajā jautrajā, animētajā videoklipā tiek aplūkoti bieži sastopamie, nelietderīgie domāšanas modeļi, norādot, ka negatīvās domas ir kā advokāts tiesas zālē, un jūsu skolēniem ir jāpierāda pierādījumi pret tām.

16. Izaugsmes domāšanas veids Flip Book

Skolēni var izveidot šīs vienkāršās apgrieztās grāmatas, lai palīdzētu viņiem pārvarēt sarežģītas situācijas. Viņi var izpētīt fiksēto vai negatīvo pieeju un izaugsmes pieeju un izlemt, kura no tām ir labākā.

17. Veselas klases izaugsmes domāšanas veida prasmju apguve

Pozitīva pašpārliecinātība ir lielisks veids, kā likt skolēniem justies labi par sevi un ļaut viņiem efektīvi cīnīties ar domāšanas izkropļojumiem. Skolēni padomās par pozitīvas domāšanas priekšrocībām, uzrakstīs savas domas uz 3D trīsstūra un pēc tam salīmēs tās kopā, lai izveidotu skaistu zvaigzni, ko var izstādīt klasē; ideāli piemērots, lai atgādinātu skolēniem par domāšanas nozīmi.pozitīvi.

18. Vizualizējiet elastīgu domāšanas veidu

Elastīga domāšana ir tik svarīga, lai izvairītos no izkropļotas domāšanas, jo tā ļauj mums būt atvērtiem, kad runa ir par jaunām situācijām. Mācot skolēniem par smadzeņu plastiskumu un to, kā mūsu smadzenes ir veidotas tā, lai mācītos un mainītos, var palīdzēt viņiem pārvarēt negatīvo domāšanu.

19. Demonstrēt elastīgu domāšanu

Šī supernodarbība ir vēl viena nodarbība par smadzeņu plastiskumu un elastīgu domāšanu. Skolēni var redzēt, ka, būdamas elastīgas, smadzenes spēj apstrādāt daudz informācijas un "izstiepties", lai to uztvertu. Palūdziet skolēniem uzzīmēt smadzenes uz papīra lapas, salocīt tās akordeona stilā un pēc tam atkal atvērt tās.

20. Kalifornijas Universitāte: jūsu smadzenes ir vadītas negatīvām domām

Šajā videoklipā skaidrots, ka bieži vien mūsu smadzenēm ir vieglāk saskatīt negatīvo, jo tās vienkārši tā ir iekārtotas! Tajā arī paskaidrots, ka ir iespējams mainīt domāšanu, lai tā būtu pozitīvāka - mums vienkārši ir vajadzīga prakse!

21. Pārrunājiet dažus elastīgas domāšanas scenārijus

Šajās elastīgās domāšanas kartītēs skolēniem tiek piedāvāts plašs scenāriju klāsts, kurus viņi var izlasīt, apsvērt un pārrunāt, pirms iedalīt hipotētiskas situācijas kategorijās - vai tās ir neelastīgas, vai elastīgas domāšanas modeļi.

22. Ķermeņa izsekošanas afirmāciju aktivitāte

Šī foršā afirmāciju aktivitāte ir lieliska iespēja veicināt pozitīvas emocijas un likt skolēniem justies labi par sevi. Skolēni var zīmēt ap sevi uz liela papīra lapas un pēc tam kontūrā uzrakstīt pozitīvas afirmācijas par šo personu. Skolēni pēc tam var aplūkot savus labestīgos vēstījumus, kad cīnās ar kognitīvajiem izkropļojumiem.

23. Parādiet, kā mainīt domāšanas veidu

Vecāko klašu skolēni var izmantot šo bezmaksas izdrukājamo darba lapu, lai parādītu, ko viņi ir iemācījušies par izaugsmes domāšanas veidu un kā viņi var izmantot šo rīku, lai cīnītos pret kognitīvajiem izkropļojumiem.

24. Praktizējiet zemējuma tehnikas

Nostiprināšanas tehnikas ir zinātniski pamatoti vingrinājumi, kurus var izmantot, lai kontrolētu negatīvās emocijas un pārtrauktu spirālveida rūpes. Izmēģiniet šīs desmit tehnikas, lai sniegtu saviem skolēniem rīku komplektu stresa un negatīvo domu modeļu pārvaldīšanai.

25. Izpētiet, kā atrast pozitīvismu maziem bērniem

Apzinātība kļūst arvien populārāka, un tā ir lielisks līdzeklis jebkura vecuma bērniem, un tas ir lielisks veids, kā palīdzēt viņiem koncentrēties uz pozitīvajām lietām un saglabāt mieru stresa brīžos vai pārdzīvojumos. Šajā videoklipā iekļauti pieci lieliski padomi skolēniem, kā nomierināt savas raizes un novērst izkropļotu domāšanu.

Anthony Thompson

Entonijs Tompsons ir pieredzējis izglītības konsultants ar vairāk nekā 15 gadu pieredzi mācīšanas un mācīšanās jomā. Viņš specializējas dinamiskas un novatoriskas mācību vides izveidē, kas atbalsta diferencētu apmācību un iesaista studentus jēgpilnā veidā. Entonijs ir strādājis ar dažādu audzēkņu loku, sākot no pamatskolas skolēniem līdz pieaugušajiem, un viņš aizraujas ar vienlīdzību un iekļaušanu izglītībā. Viņam ir maģistra grāds izglītībā Kalifornijas Universitātē Bērklijā, kā arī sertificēts skolotājs un apmācības treneris. Papildus savam konsultanta darbam Entonijs ir dedzīgs emuāru autors un dalās savās atziņās emuārā Teaching Expertise, kur viņš apspriež plašu ar mācīšanu un izglītību saistītu tēmu loku.