20 prehrambenih aktivnosti za srednju školu koje su odobrili učitelji

 20 prehrambenih aktivnosti za srednju školu koje su odobrili učitelji

Anthony Thompson

Mnogo je važnih predmeta i lekcija koje obrađujemo u srednjoj školi, a prehrana bi trebala biti jedna od njih. Škola je mjesto gdje tinejdžeri vježbaju svoje umove i tijela, ali učitelji im također mogu dati informacije i strategije kako napraviti dobre odluke u vezi sa svojim zdravljem i dobrobiti kod kuće.

Od odabira zdravijih grickalica do učenje recepata i čitanje etiketa hrane, postoji toliko mnogo načina na koje možemo uključiti prehranu u svakodnevni život naših učenika. Evo 20 naših omiljenih aktivnosti za promicanje i poticanje zdravih navika u razredima srednje škole.

1. Izazov s jelovnikom za ručak

Jedan od prvih načina na koji možemo educirati naše učenike o tome kako odabrati zdravu hranu jest planiranje obroka. Podijelite svoje učenike u grupe i zamolite svaku grupu da osmisli zdravi jelovnik za ručak za školu. Pobrinite se da budu spremni odgovoriti na pitanja za raspravu o tome zašto su donijeli takve odluke.

2. Pretraživanje riječi o prehrani

Kada podučavate tinejdžere o prehrani, postoje neki važni pojmovi i pojmovi s kojima bi se trebali upoznati. Nakon što ste imali razrednu raspravu o grupama hrane, možete dublje zaroniti u nedostatke hranjivih tvari, uobičajene sastojke i znanost o hrani. Za provjeru razumijevanja učenika, pretraživanje riječi je zabavna opcija.

3. Kako čitati oznaku s podacima o hranjivim vrijednostima

Mnogi su tinejdžeri prestalicijeli život bez čitanja paketa hrane. Mnogi se ljudi pri kupnji oslanjaju na oglase i slike hrane. Ovo je aktivnost koja učenike uči na što obratiti pozornost pri kupnji prehrambenih proizvoda. Dajte im popis pitanja o jednoj od svojih omiljenih prerađenih namirnica.

4. Aplikacije dnevnika hrane

Ovisno o dobi vaših učenika, aplikacija može biti bolja opcija za dnevnik hrane nego pisani. Potaknite svoje učenike da unesu svoj dnevni unos hrane za određeno vrijeme dok pohađaju lekcije o prehrani. Neka napišu pregled kako su se njihovi izbori poboljšali kako su učili više o zdravoj prehrani.

Vidi također: 11 aktivnosti za učenje o Columbian Exchange

5. Healthy Eating Crosswor

Informativni planovi lekcija mogu sadržavati praktične aktivnosti, kao i samostalne aktivnosti koje učenici mogu samostalno ispuniti. Križaljke su izvrsni obrazovni resursi koje učenici mogu ponijeti kući i pregledati ili koristiti kao referencu za daljnje istraživanje.

6. Uključite više bilja!

Razgovarajte o hrani koja je puna hranjivih tvari! Biljke su nevjerojatne biljke koje mogu uvelike poboljšati okus i zdravstvenu kvalitetu većine jela. Učenici mogu naučiti kako ubaciti začinsko bilje u različita jela za uravnoteženiju prehranu. Napravite mini vrt s biljem u učionici o kojem vaši učenici mogu pomoći!

7. Savjeti za jesti vani

Svi volimo jesti vaniprilike, a uglavnom to nisu restorani zdrave hrane. Učenici mogu naučiti kako birati zdraviju hranu dok i dalje jedu vani i uživaju u svojim omiljenim jelima. Veličina porcije, umaci i načini kuhanja sve su stvari koje treba uzeti u obzir prilikom naručivanja hrane.

8. Snack Attack!

Odaberite dan u tjednu i zamolite svoje srednjoškolce da donesu jednu od svojih omiljenih grickalica. Potaknite ih da izaberu zdrave međuobroke i pogledajte što će svi odlučiti ponijeti! Dok dijelite hranu, postavljajte pitanja o nutrijentima u svakoj i nagradite najzdraviju!

9. Eksperiment s čipsom

Ovim se eksperimentom ispituje koja marka čipsa koristi najviše masnoće i stoga ima najviše masti. Poanta je pokazati svojim učenicima kroz drobljenje i gledanje masnih tragova, što stavljaju u svoja tijela. Mnogi će učenici biti odvratni od masti i naučit će jesti manje ove prerađene hrane.

10. Znanost o sigurnosti hrane

Sada je ovo uzbudljiva online igra o sigurnosti hrane u kojoj će se vaši srednjoškolci izgubiti! Ninja kuhinja ima uzbuđenje vremenskog škripca, pravljenje hrane i posluživanje kupaca, ali također podučava važne prakse sigurnosti hrane.

Vidi također: 25 lukavih aktivnosti s čovječuljcima od đumbira za predškolce

11. Nutritivna vježba matematike

Postoji nekoliko različitih matematičkih aktivnosti koje možete zamoliti svoje učenike da dovrše koristeći svoju omiljenu hranu. Vasmože ih zamoliti da riješe probleme s riječima u vezi s veličinama serviranja, ukupnim izračunima paketa različite prerađene hrane, pa čak i neka grupe učenika naprave usporedbe između različitih proizvoda.

12. Igre za zdravlje i fitness

Prehrana i tjelesna aktivnost idu ruku pod ruku, pa bilo da ste profesor prirodnih znanosti ili P.E. učiteljice, ove su ideje za vas! Napravite DIY kockice za fitness koje djeca mogu naizmjenično bacati i izvoditi radnje ili napišite pitanja o prehrani na štapiće za sladoled i neka učenici izaberu i odgovore za zabavnu interaktivnu igru.

13. Kolaž s hranom

Vrijeme je da se malo bavite umjetnošću uz zabavnu aktivnost kolaža iz časopisa u koju će vaši tinejdžeri biti zaokupljeni. Donesite nekoliko časopisa o zdravlju u razred s puno slika različite hrane unutra. Zamolite svoje učenike da se podijele u grupe i naprave kolažnu ploču o prehrani izrezivanjem slika hrane i pisanjem činjenica koje će podijeliti s razredom.

14. Korištenje naših osjetila

Da vidimo koliko su vaši učenici dobri u imenovanju različitih namirnica po mirisu i okusu. Ponesite poveze za oči i hranu u razred. Neka se vaši učenici udruže i hrane jedni druge hranom da vide mogu li pogoditi što je to.

15. Rainbow Nutrients

Jeste li znali da nam prirodna boja hrane može reći koje hranjive tvari sadrži? Crvena hrana je dobra za vašu krv i zglobove, dok žuta hrana pomaže probavi i vašem imunitetusustav. Zabavne i živopisne činjenice mogu dovesti do raznovrsnije i zdravije prehrane!

16. Lov na smetlare u trgovini

Dajte svojim srednjoškolcima autentičnu zadaću koja će ih naučiti da budu savjesniji kupci namirnica. Ovaj radni list s lovom na smetlare traži od učenika da pronađu svoju omiljenu hranu, kao i druge namirnice, te zabilježe podatke o svojoj prehrani.

17. Igra abecede hrane

Vrijeme je da testirate vokabular svojih učenika kada su u pitanju hrana i prehrana. Počnite od početka reda i neka svaki učenik izgovori namirnicu koja počinje sljedećim slovom u abecedi.

18. Eksperiment prehrane s udjelom vode

Donesite malo svježeg voća i povrća na nastavu i neka vaši učenici naprave mali eksperiment kako bi utvrdili govori li sadržaj vode u različitim namirnicama nešto o njihovoj hranjivoj vrijednosti.

19. Kuhinjski alati, praksa pripreme hrane

Želimo biti sigurni da učenici znaju koristiti noževe, gulilice i gnječilice za pripremu zdravih obroka za sebe. Potičite poštovanje i znanje o ovim alatima vježbajući u sigurnom okruženju i poboljšavajući kuhinjske vještine učenika.

20. Zdrava posuda

Nakon što ste odradili nastavu i svoje učenike naučili osnovama prehrane, vrijeme je za slavlje! Zamolite svoje učenike da pripreme i donesu zdravo jelo u kojem će uživati ​​s razredomtako da mogu podijeliti prednosti jedenja dobro uravnoteženog obroka.

Anthony Thompson

Anthony Thompson iskusan je obrazovni savjetnik s više od 15 godina iskustva u području poučavanja i učenja. Specijaliziran je za stvaranje dinamičnog i inovativnog okruženja za učenje koje podržava diferenciranu nastavu i uključuje učenike na smislene načine. Anthony je radio s različitim učenicima, od osnovnoškolaca do odraslih učenika, i strastveno se zalaže za pravednost i inkluziju u obrazovanju. Magistrirao je obrazovanje na kalifornijskom sveučilištu Berkeley te je certificirani učitelj i instruktivni trener. Osim svog rada kao konzultant, Anthony je strastveni bloger i svoje uvide dijeli na blogu Teaching Expertise, gdje raspravlja o širokom rasponu tema povezanih s poučavanjem i obrazovanjem.