20 tanár által jóváhagyott táplálkozási tevékenység középiskolásoknak

 20 tanár által jóváhagyott táplálkozási tevékenység középiskolásoknak

Anthony Thompson

A középiskolában sok fontos tantárgyat és leckét tárgyalunk, és a táplálkozásnak is ezek közé kell tartoznia. Az iskola egy olyan hely, ahol a tizenévesek gyakorolják az elméjüket és a testüket, de a tanárok olyan információkat és stratégiákat is adhatnak nekik, amelyek segítségével otthon is jó döntéseket hozhatnak az egészségükkel és jólétükkel kapcsolatban.

Az egészségesebb uzsonnaválasztástól kezdve a receptek elsajátításán át az élelmiszer-címkék olvasásáig sokféleképpen beépíthetjük a táplálkozást a diákjaink mindennapi életébe. Íme 20 kedvenc tevékenységünk, amelyekkel elősegíthetjük és támogathatjuk az egészséges szokásokat a középiskolai osztályokban.

1. Ebédmenü kihívás

Az egyik első módja annak, hogy tanulóinkat egészséges ételválasztásra neveljük, az étkezés tervezése. Ossza a diákokat csoportokra, és kérje meg őket, hogy tervezzenek meg egy egészséges ebédmenüt az iskolának. Győződjön meg róla, hogy felkészültek arra, hogy válaszoljanak a vitakérdésekre, hogy miért döntöttek úgy, ahogyan döntöttek.

2. Táplálkozás szó keresés

Amikor a tizenéveseket a táplálkozásról tanítjuk, van néhány fontos kifejezés és fogalom, amelyekkel meg kell ismerkedniük. Miután az osztály megbeszélte az élelmiszercsoportokat, elmélyedhetünk a tápanyaghiányban, a gyakori összetevőkben és az élelmiszertudományban. A diákok megértésének ellenőrzésére a szókeresés szórakoztató lehetőség.

3. Hogyan olvassuk el a tápértékjelölést?

Sok tizenéves egész életében nem olvasta el az élelmiszercsomagolásokat. Sokan az élelmiszerreklámokra és a képekre hagyatkoznak, amikor vásárolnak. Íme egy tevékenység, amely megtanítja a diákoknak, hogy mire figyeljenek, amikor élelmiszereket vásárolnak. Adj nekik egy kérdéslistát, amelyet az egyik kedvenc feldolgozott élelmiszerükkel kapcsolatban kell megválaszolniuk.

4. Élelmiszer napló alkalmazások

A diákok életkorától függően egy alkalmazás jobb választás lehet az étkezési naplóra, mint az írott napló. Bátorítsa a diákokat, hogy táplálkozási órák alatt egy meghatározott időn keresztül vigyék be a napi ételbevitelüket. Írjanak áttekintést arról, hogyan javultak a döntéseik, ahogy többet tanultak az egészséges táplálkozásról.

5. Egészséges táplálkozás Crosswor

Az informatív óravázlatok tartalmazhatnak gyakorlati tevékenységeket, valamint olyanokat, amelyeket a diákok önállóan is elvégezhetnek. A keresztrejtvények nagyszerű oktatási források, amelyeket a diákok hazavihetnek és átnézhetnek, vagy referenciaként használhatnak a további felfedezéshez.

6. Több gyógynövény beépítése!

A gyógynövények csodálatos növények, amelyek nagyban javíthatják a legtöbb étel ízét és egészségügyi minőségét. A diákok megtanulhatják, hogyan lehet a gyógynövényeket különböző ételekbe beépíteni a kiegyensúlyozottabb étrend érdekében. Hozzanak létre egy mini fűszerkertet az osztályteremben, amelynek gondozásában a diákok is segíthetnek!

7. Tippek az étkezésekhez

Mindannyian szeretünk alkalmanként étteremben enni, és ezek legtöbbször nem egészséges ételeket kínáló éttermek. A diákok megtanulhatják, hogyan választhatnak egészségesebb ételeket, miközben még mindig étteremben esznek, és élvezhetik kedvenc ételeiket. Az adagok mérete, a szószok és a főzési formák mind olyan dolgok, amelyeket figyelembe kell venni az ételrendelés során.

8. Snack Attack!

Válaszd ki a hét egy napját, és kérd meg a középiskolásokat, hogy hozzák be az egyik kedvenc uzsonnájukat. Bátorítsd őket, hogy egészséges uzsonnát válasszanak, és nézd meg, hogy ki mit hoz! Az ételek megosztása közben kérdezz rá az egyes ételek tápanyagtartalmára, és a legegészségesebbet díjazd!

9. Burgonyachips-kísérlet

Ez a kísérlet azt vizsgálja, hogy melyik márkájú burgonyachipsben van a legtöbb zsír, és ezért a legtöbb zsírt tartalmazza. A lényeg az, hogy a tanulóknak az összetörésen és a zsírnyomok megtekintésén keresztül megmutassuk, mit juttatnak a szervezetükbe. Sok tanulót felháborít majd a zsír, és megtanulják, hogy kevesebb ilyen feldolgozott élelmiszert fogyasszanak.

10. Élelmiszerbiztonsági tudományok

Most itt egy izgalmas online élelmiszerbiztonsági játék, amelyben a középiskolások el fognak veszni! A Ninja konyha izgalmas időtöltés, az ételkészítés és a vásárlók kiszolgálása, de fontos élelmiszerbiztonsági gyakorlatokat is tanít.

11. Tápláló matematikai gyakorlat

Számos különböző matematikai feladatot kérhet a diákoktól, amelyeket kedvenc ételeik felhasználásával végezhetnek el. Megoldhatsz velük szófeladatokat az adagok méretével kapcsolatban, különböző feldolgozott élelmiszerek teljes kiszerelésének kiszámításával, sőt, a diákcsoportok akár különböző termékek közötti összehasonlításokat is végezhetnek.

Lásd még: 20 kreatív kínai újévi tevékenységek óvodásoknak

12. Egészségügyi és fitnesz játékok

A táplálkozás és a testmozgás kéz a kézben járnak, így akár természettudományos, akár testnevelés tanár vagy, ezek az ötletek neked szólnak! Készíts néhány barkács fitneszkockát, amit a gyerekek felváltva guríthatnak és végezhetik a műveleteket, vagy írj táplálkozási kérdéseket jégkrémpálcikákra, és a diákok válasszák ki és válaszoljanak egy szórakoztató interaktív játékhoz.

13. Élelmiszer kollázs

Itt az ideje, hogy egy kicsit művészkedj egy szórakoztató magazin kollázs tevékenységgel, amelybe a tizenévesek is belefeledkeznek majd. Hozz néhány egészségügyi magazint az osztályba, amelyekben sok kép van különböző élelmiszerekről. Kérd meg a diákokat, hogy csoportokba rendeződve készítsenek táplálkozási kollázstáblát, kivágva az élelmiszerek képeit és leírva a tényeket, hogy megoszthassák az osztállyal.

14. Érzékszerveink használata

Lássuk, mennyire jók a diákjaid a különböző ételek szaglás és ízlelés alapján történő megnevezésében. Hozz néhány szemkötőt és ételt az osztályba. Kérd meg a diákjaidat, hogy alkossanak párokat, és etessék meg egymást az ételekkel, hogy kitalálják, mi az.

Lásd még: 15 lebilincselő számérzékelési tevékenység felső tagozatos tanulóknak

15. Szivárvány tápanyagok

Tudtad, hogy egy élelmiszer természetes színe elárulhatja, milyen tápanyagokat tartalmaz? A piros ételek jót tesznek a vérnek és az ízületeknek, míg a sárga ételek segítik az emésztést és az immunrendszert. A szórakoztató és színes tények változatosabb és egészségesebb táplálkozáshoz vezethetnek!

16. Élelmiszerboltos kincsvadászat

Adjon a középiskolás diákoknak hiteles házi feladatot, amely megtanítja őket arra, hogy tudatosabban vásároljanak a boltban. Ez a kincskereső feladatlap arra kéri a diákokat, hogy keressék meg kedvenc ételeiket, valamint más termékeket, és jegyezzék fel a tápanyagtani tényeket.

17. Élelmiszer ábécé játék

Ideje tesztelni a diákok szókincsét, amikor az ételekről és a táplálkozásról van szó. Kezdje a sor elején, és minden diák mondjon egy olyan élelmiszert, amely az ábécé következő betűjével kezdődik.

18. Víztartalom Táplálkozási kísérlet

Hozzon néhány friss gyümölcsöt és zöldséget az osztályba, és a tanulókkal végeztessenek egy kis kísérletet annak megállapítására, hogy a különböző élelmiszerek víztartalma mond-e valamit a tápértékükről.

19. Konyhai eszközök, ételkészítési gyakorlat

Biztosítani szeretnénk, hogy a diákok tudják, hogyan kell használni a késeket, hámozókéseket és pürésítőket, hogy egészséges ételeket készítsenek maguknak. A biztonságos környezetben történő gyakorlással és a diákok konyhai készségeinek fejlesztésével elősegítjük ezen eszközök tiszteletét és ismereteit.

20. Egészséges főzőcskézés

Miután elvégezte a leckéket, és megtanította a diákoknak a táplálkozás alapjait, itt az ideje az ünneplésnek! Kérje meg a diákokat, hogy készítsenek és hozzanak be egy egészséges ételt, amit az osztállyal közösen fogyaszthatnak el, hogy megoszthassák a kiegyensúlyozott étkezés előnyeit.

Anthony Thompson

Anthony Thompson tapasztalt oktatási tanácsadó, több mint 15 éves tapasztalattal a tanítás és tanulás területén. Dinamikus és innovatív tanulási környezetek létrehozására specializálódott, amelyek támogatják a differenciált oktatást, és értelmes módon vonják be a tanulókat. Anthony sokféle tanulóval dolgozott együtt, az általános iskolásoktól a felnőtt tanulókig, és szenvedélyesen rajong a méltányosságért és az oktatásba való befogadásért. A Berkeley-i Kaliforniai Egyetemen szerzett mesterképzést oktatásból, okleveles tanár és oktatói edző. Tanácsadói munkája mellett Anthony lelkes blogger, és meglátásait a Teaching Expertise blogon osztja meg, ahol a tanítással és oktatással kapcsolatos témák széles skáláját tárgyalja.