20 Aktivnosti izgradnje odnosa za djecu

 20 Aktivnosti izgradnje odnosa za djecu

Anthony Thompson

Korišćenje različitih metoda aktivnosti za izgradnju vještina u odnosima kako bi se djeca poučila i usmjerila u odgovarajuće, pozitivne i zdrave odnose ključna je za razvoj učenika. Pružanje zdravih interakcija studentima će izazvati temeljno razumijevanje zdravog odnosa i efekta koji to ima na svakodnevni život.

Koristeći razne zabavne aktivnosti - aktivnosti u zatvorenom i na otvorenom, naši stručnjaci su sastavili 20 aktivnosti za studente i nastavnici koji će podsticati pozitivne odnose u učionici i van nje.

1. Počnite pravim korakom

Pravi početak godine može biti izuzetno važan za pozitivan odnos između učenika i nastavnika. Naravno, kontakt očima i pozitivne vibracije su nezamislivi prvog dana škole. Korištenje neakademske liste pitanja može bolje angažirati vaše studente.

2. Odredite ciljeve učionice

Dajući učenicima vizuelni uvid u ono što vam je potrebno od njih i šta mogu dobiti od vas, pomoći će im da vam vjeruju i znaju šta mogu očekivati. Postavljanje pozitivnijih granica i u suštini izgradnja jačih odnosa. Ovo se čak može koristiti i kao aktivnost izgradnje tima na daljinu tokom učenja na daljinu.

3. Povike učenika

Učeničke povike su zabavna aktivnost za gotovo svaki razred. Ova jednostavna aktivnost pomoći će vašim učenicima da se osjećaju ugodno i podržanoučionici, a istovremeno im omogućava da daju pozitivne povratne informacije jedni drugima. Odlična stanica u učionici koju možete dodati na vašu listu aktivnosti u zatvorenom prostoru.

4. Pozitivnost poučavanja

I iskusni i novi nastavnici znaju koliko je posla potrebno u vođenju uspješne učionice osim samo praćenja zajedničke srži. Iskoristite ovu aktivnost povezivanja da preuzmete različite ideje od svojih učenika i pokažete kako da djelujete i ostanete pozitivni u učionici.

5. Zdrave aktivnosti u odnosima

Vidi_takođe: 27 zabavnih i svečanih novogodišnjih aktivnosti za predškolski uzrast

Pružanje učenicima različitih načina da budu ljubazni veoma je važno za njihov rast i razvoj. Koristite brze aktivnosti za izgradnju odnosa poput ove kako biste izgradili pozitivan odnos između učenika.

6. Provjera mentalnog zdravlja

Nije važno samo pomoći učenicima da izgrade pozitivne odnose jedni s drugima, već i sa samim sobom. Koristite ovakvu listu prioriteta kako biste učenicima dali snažan osjećaj povezanosti sa vlastitim osjećajima.

Vidi_takođe: 55 najboljih grafičkih romana za srednjoškolce

7. Odnos nastavnika i učenika

Pružiti učenicima osjećaj pouzdanosti u vama i njihovom odnosu od vitalnog je značaja za pružanje mogućnosti da u svojim životima imaju odnose povjerenja. Cijela aktivnost u razredu kao što je ova odličan je način da se uvjerite da je učenicima ugodno da traže ono što im treba.

8. Odnosi student-student

Ne samo mimoramo osigurati da se naši učenici osjećaju ugodno s nama, ali i jedni s drugima. Pružanje skela koje podsjećaju učenike kako da se ophode jedni prema drugima može biti osnovno znanje koje im je potrebno da bi izgradili zdrave odnose tokom cijelog života.

9. Čvrsta veza - prijatelji

Prijateljske vještine su izuzetno važne i korisne za djecu u razredima osnovne škole. Konstantno održavanje aktivnosti za učenike da promovišu pozitivna prijateljstva i različite aktivnosti izgradnje tima pružit će učenicima temeljne vještine za rješavanje mnogih životnih pitanja.

10. Video zapisi o odnosima sa zdravljem

Ponekad pružanje vizuala koji se direktno odnose na ono što želite da učenici nauče može biti korisno. Davanje im ukorijenjene vizije o tome kako se ponašati prema drugim ljudima. Provedite kvalitetno vrijeme pomažući svojim učenicima da izgrade čvrst odnos s ovim videom.

11. Supa prijateljstva

Još jedan način prenošenja pozitivne poruke u kreativnom formatu. Virtualne aktivnosti izgradnje vještina su super zabavne za učenje na daljinu. Bilo da ovo koristite u učionici ili kod kuće, neka učenici naprave vlastitu supu prijateljstva koju će imati na izložbi.

12. Čitajte naglas za aktivnosti izgradnje vještina u vezi

Čitanje naglas je izuzetno korisno za pokušaje da našim učenicima podučavate sve različite vrste lekcija. Kratak video koji će samoodvojite 2-3 minuta nakon čega slijedi aktivnost koja bi mogla trajati 15-20 minuta. Ova knjiga je savršena za podučavanje učenika postavljanju granica.

13. Djeca razgovaraju

Ponekad je lakše povezati se s drugom djecom kako pričaju o odnosima. Odvojite 10-20 minuta i poslušajte lične priče ove djece i kako se osjećaju u vezi sa vezama! Neka cijeli razred napiše svoja osjećanja na listu papira kako bi procijenio svoje znanje.

14. Razumijevanje empatije

Razumijevanje empatije je osnovna vještina učenika koju će sigurno nositi u svom odraslom životu. Aktivnosti za učenike o empatiji se stalno integriraju u učionicu. Evo odličnog sidrenog grafikona koji se može napraviti zajedno, za samo 10-20 minuta.

15. Walk in their Shoes

Radite uz prvu aktivnost empatije uz ovu zabavnu aktivnost. Bilo da ga učenici završe na satu likovne kulture ili na nekom drugom mjestu, ovo je savršen način da se uživite u lične priče učenika. Prvo koristite odvojene listove papira, a zatim neka učenici kreiraju cipelu po svom izboru.

16. Mirror Mirror

Mirror Mirror - Učenje o samopoštovanju i brizi o sebi. Zapisivanje 5 iskrenih komplimenata o sebi #socialwork pic.twitter.com/itbf0CH4SJ

— Priručnik za socijalni rad (@socialworktools) 7. oktobar 2016.

Izgradnja zdravog odnosa sa samim sobom može biti zastrašujući zadatak zai učenici i nastavnici. Naročito u srednjoj školi, koristeći poseban list papira, neka učenici napišu sve što vole o sebi i neka razmijene liste učenika. Izložite njihova ogledala u učionici.

17. Šta biste radili?

Podjednako je važno osigurati da učenici znaju biti ljubazni van učionice. Koristite list papira da završite ovu igru ​​ili kao cijeli razred. Koristite neakademsko pitanje da potaknete kreativno razmišljanje. Također ih odštampajte i koristite kao pitanja partnera!

18. Stop the Drama

Nekonvencionalno razmišljanje ne objašnjava ovu omiljenu igru. Zabavna igra koja se može koristiti sa 4-16 sudionika savršena je za brzu pauzu u trajanju od samo 2-3 minute. Provjerite sa svojim učenicima tokom ove jednostavne igre i fizičke aktivnosti šta bi učinili da zaustave dramu.

19. Kartice za socijalno emocionalno učenje

Aktivnosti za izgradnju vještina veza počinju već u predškolskoj dobi. Korištenje različitih aktivnosti u zatvorenom prostoru, poput ove jednostavne igre - Social Emotional Learning je odličan način da se mladi učenici osvijeste o svojim odnosima. Bilo da imate 5-7 minuta ili 30-90 minuta, ovu igru ​​možete iskoristiti!

20. Filtriranje misli

Iskoristite malo vremena u učionici uz jutarnju šoljicu kafe, samo 5-7 minuta da napravite ovu negativnu misao-sprečavanje sidrenog grafikona. Koristite jednostavnu igru ​​da smislite različite ideje ili samo malo kreativnog razmišljanja u učionici.

Anthony Thompson

Anthony Thompson je iskusni konsultant za obrazovanje sa preko 15 godina iskustva u oblasti podučavanja i učenja. Specijalizirao se za stvaranje dinamičnog i inovativnog okruženja za učenje koje podržava diferenciranu nastavu i uključuje učenike na smislen način. Anthony je radio sa raznim učenicima, od učenika osnovnih do odraslih, i strastven je oko jednakosti i uključivanja u obrazovanje. Magistrirao je obrazovanje na Kalifornijskom univerzitetu u Berkliju i certificirani je učitelj i trener. Osim što radi kao konsultant, Anthony je strastveni bloger i svoje uvide dijeli na blogu Teaching Expertise, gdje raspravlja o širokom spektru tema vezanih za podučavanje i obrazovanje.