20 aktivnosti za izgradnju odnosa za djecu

 20 aktivnosti za izgradnju odnosa za djecu

Anthony Thompson

Korištenje različitih metoda aktivnosti izgradnje vještina u odnosima kako bi se djeca podučavala i vodila u odgovarajuće, pozitivne i zdrave odnose ključna je za razvoj učenika. Pružanje zdravih interakcija učenicima potaknut će temeljno razumijevanje zdravog odnosa i učinak koji to ima na svakodnevni život.

Vidi također: 36 modernih knjiga koje će se svidjeti učenicima 9. razreda

Koristeći se raznim zabavnim aktivnostima - unutarnjim i vanjskim aktivnostima, naši su stručnjaci sastavili 20 aktivnosti za učenike i učitelji koji će poticati pozitivne odnose u učionici i izvan nje.

1. Započnite s pravom nogom

Ispravan početak godine može biti izuzetno važan za pozitivan odnos između učenika i nastavnika. Naravno, kontakt očima i pozitivne vibracije nisu bitni za prvi dan škole. Korištenje popisa neakademskih pitanja može bolje angažirati vaše učenike.

2. Postavite ciljeve učionice

Dajući učenicima vizualni uvid u ono što trebate od njih i što mogu dobiti od vas, pomoći ćete im da vam vjeruju i znaju što očekivati. Postavljanje pozitivnijih granica i izgradnja čvršćih odnosa. Ovo se čak može koristiti kao aktivnost za izgradnju tima na daljinu tijekom učenja na daljinu.

3. Učeničko dovikivanje

Dozivanje učenika je zabavna aktivnost za gotovo svaki razred. Ova jednostavna aktivnost pomoći će vašim učenicima da se osjećaju ugodno i uz podrškuučionici dok im također omogućuje da jedni drugima daju pozitivne povratne informacije. Sjajna učionica za dodavanje na popis aktivnosti u zatvorenom.

4. Poučavanje pozitivnosti

I iskusni i novi učitelji znaju koliko je potrebno raditi na vođenju uspješne učionice, osim samo praćenja zajedničke jezgre. Upotrijebite ovu aktivnost povezivanja kako biste preuzeli različite ideje od svojih učenika i prikazali ispravne načine kako djelovati i ostati pozitivan u učionici.

5. Odnosi Zdrave aktivnosti

Pružanje učenicima različitih načina da budu ljubazni vrlo je važno za njihov rast i razvoj. Koristite brze aktivnosti za izgradnju odnosa poput ove kako biste izgradili pozitivan odnos između učenika.

6. Provjera mentalnog zdravlja

Nije samo važno pomoći učenicima da izgrade pozitivne odnose jedni s drugima, već i sami sa sobom. Koristite popis prioriteta kao što je ovaj kako biste učenicima dali snažan osjećaj povezanosti s vlastitim osjećajima.

7. Odnos između učitelja i učenika

Pružanje osjećaja pouzdanosti učenika u vama i njihovom odnosu ključno je za njihovu mogućnost da u svojim životima imaju odnose pune povjerenja. Cjelokupna nastavna aktivnost kao što je ova sjajan je način da budete sigurni da je učenicima ugodno tražiti ono što im je potrebno.

8. Odnosi student-student

Ne samo mimoramo osigurati da se naši učenici osjećaju ugodno s nama, ali i jedni s drugima. Pružanje skela koje podsjećaju učenike kako se odnositi jedni prema drugima može biti osnovno znanje koje im je potrebno kako bi izgradili zdrave odnose tijekom života.

9. Snažna veza - prijatelji

Prijateljske vještine iznimno su važne i korisne za djecu u osnovnim razredima. Konstantno održavanje aktivnosti za učenike za promicanje pozitivnih prijateljstava i različitih aktivnosti za izgradnju tima pružit će učenicima temeljne vještine za rješavanje mnogih životnih problema.

10. Videozapisi o zdravstvenim odnosima

Ponekad pružanje vizualnih sadržaja koji se izravno odnose na ono što želite da učenici nauče može biti korisno. Dajući im ukorijenjenu viziju o tome kako se ponašati prema drugim ljudima. Provedite kvalitetno vrijeme pomažući svojim učenicima da izgrade snažan odnos uz ovaj video.

11. Juha prijateljstva

Još jedan način prenošenja pozitivne poruke u kreativnom formatu. Virtualne aktivnosti izgradnje vještina super su zabavne za učenje na daljinu. Bez obzira koristite li ovo u učionici ili kod kuće, neka učenici naprave vlastitu juhu prijateljstva za izlaganje.

12. Čitajte naglas za aktivnosti izgradnje vještina odnosa

Čitajte naglas izuzetno je korisno u nastojanju da naše učenike podučavate različitim vrstama lekcija. Kratki video koji će samouzmite 2-3 minute nakon čega slijedi aktivnost koja bi mogla potrajati 15-20 minuta ova je knjiga savršena za podučavanje učenika uspostavljanju granica.

13. Djeca pričaju

Ponekad je lakše uspostaviti vezu s drugom djecom kako razgovaraju o odnosima. Odvojite 10-20 minuta i poslušajte osobne priče ove djece i što misle o odnosima! Neka cijeli razred napiše svoje osjećaje na list papira kako bi procijenio svoje znanje.

14. Razumijevanje empatije

Razumijevanje empatije bitna je vještina za učenike koju će sigurno prenijeti u svoj život odrasle osobe. Aktivnosti za učenike o empatiji stalno su integrirane u razred. Ovdje je sjajna sidrena karta koju možete napraviti zajedno, za samo 10-20 minuta.

15. Hodajte u njihovim cipelama

Radite uz prvu aktivnost empatije s ovom zabavnom aktivnošću. Bilo da ga učenici dovrše na satu likovnog ili negdje drugdje, ovo je savršen način za suosjećanje s osobnim pričama učenika. Najprije upotrijebite zasebne listove papira, a zatim neka učenici naprave cipelu po svom izboru.

Vidi također: 32 divne knjige s pet osjetila za djecu

16. Ogledalo Ogledalo

Ogledalo Ogledalo - Učenje o samopoštovanju i brizi o sebi. Zapišite 5 iskrenih komplimenata o sebi #socialwork pic.twitter.com/itbf0CH4SJ

— Toolkit za socijalni rad (@socialworktools) 7. listopada 2016.

Izgradnja zdravog odnosa sa sobom može biti zastrašujući zadatak zakako učenika tako i nastavnika. Osobito u srednjoj školi, koristeći poseban list papira, neka učenici napišu sve što vole o sebi i neka učenici razmijene popise. Pokažite njihova ogledala u učionici.

17. Igra Što biste vi radili?

Jednako je važno osigurati da učenici znaju biti ljubazni izvan učionice. Koristite list papira da dovršite ovu igru ​​ili kao cijeli razred. Upotrijebite neakademsko pitanje kako biste potaknuli kreativno razmišljanje. Također, ispišite ih i koristite ih kao partnerska pitanja!

18. Zaustavite dramu

Nekonvencionalno razmišljanje ne objašnjava ovu omiljenu igru. Zabavna igra koja se može koristiti s 4-16 sudionika savršena je za brzi odmor koji traje čak i samo 2-3 minute. Provjerite sa svojim učenicima tijekom ove jednostavne igre i fizičke aktivnosti što bi oni učinili da zaustave dramu.

19. Kartice socijalnog emocionalnog učenja

Aktivnosti izgradnje vještina odnosa započinju već u predškolskoj dobi. Korištenje različitih aktivnosti u zatvorenom prostoru, poput ove jednostavne igre - Društveno-emocionalno učenje je izvrstan način da mlade učenike osvijestite o svojim odnosima. Bez obzira imate li 5-7 minuta ili 30-90 minuta, ovu igru ​​možete iskoristiti!

20. Filtriranje misli

Iskoristite mali dio vremena u učionici uz jutarnju šalicu kave, samo 5-7 minuta da iznesete ovu negativnu misao-sprječavajući sidreni grafikon. Upotrijebite jednostavnu igru ​​da smislite različite ideje ili samo kreativno razmišljanje u učionici.

Anthony Thompson

Anthony Thompson iskusan je obrazovni savjetnik s više od 15 godina iskustva u području poučavanja i učenja. Specijaliziran je za stvaranje dinamičnog i inovativnog okruženja za učenje koje podržava diferenciranu nastavu i uključuje učenike na smislene načine. Anthony je radio s različitim učenicima, od osnovnoškolaca do odraslih učenika, i strastveno se zalaže za pravednost i inkluziju u obrazovanju. Magistrirao je obrazovanje na kalifornijskom sveučilištu Berkeley te je certificirani učitelj i instruktivni trener. Osim svog rada kao konzultant, Anthony je strastveni bloger i svoje uvide dijeli na blogu Teaching Expertise, gdje raspravlja o širokom rasponu tema povezanih s poučavanjem i obrazovanjem.