20 игри за вечера кои ќе ја подигнат вашата следна вечера

 20 игри за вечера кои ќе ја подигнат вашата следна вечера

Anthony Thompson

Сите сме биле таму. Вечерата трае малку предолго или завршува прерано. Потребно ви е нешто за да го пополните времето, собирот да биде успешен. Овој список на игри за забави што ќе ги играте на следната забава со пријателите, семејството или вашите деца, може да ви олесни во добро време и да ги поттикне да бараат секунди.

1. Шаради

Ништо не е подобро од добра, старомодна игра на шаради на која било вечера. Ставете неколку идеи во сад и почнете да ги реализирате!

2. What Do You Meme

Иако можете да ја купите оваа популарна нова игра на Амазон, можете лесно да ја направите сами ако имате печатач. Гуглирајте некои мемиња, испечатете ги (без зборови) и видете кој може да го смисли најсмешниот наслов. Секогаш можете да измешате некои смешни слики што сте ги направиле сами, исто така, за да ги направите повеќе лични (и смешни).

3. Exploding Kittens

Рускиот рулет на игри со карти, ова е совршена игра ако имате забава од 4-6 луѓе. Играта се продава онлајн и на Target. Тоа е многу забава и е одлично за забава со деца.

4. Фаза 10

Игра со карти за сите векови, Фаза 10 е класика! Играта со карти е евтина и може да се најде секаде каде што се продаваат игри. Одличен е и за возрасни и за деца и има повеќе кругови, што овозможува одлична игра за семејна вечера.

5. 20 Прашања

Оваа игра може да се игра со разговоркартички за да му помогнат заедно или самостојно. Само помислете на тема и нека гостите погодуваат водечки прашања, кои треба да бидат само да или не. Тие добиваат само 20 прашања, или чуварот на одговори победи!

6. Apples to Apples

Оваа едноставна игра е уште една купена како комплет, но се користи постојано како игра за семејна вечера или за ноќевање со пријателите. Постојат комплети погодни за деца и непослушна верзија само за возрасни.

7. Карти против човештвото

Ако сакате крем-де-ла-крем на игри за возрасни, можете да пробате Карти против човештвото. Ако имате мрачна смисла за хумор, оваа игра за забави за возрасни сигурно ќе донесе многу смеа - а веројатно и малку грчевито. (Дефинитивно игра само за разговори за возрасни.)

8. Тест за слеп вкус

Ова е технички игра за пиење, но може да се игра со која било храна или пијалок што сакате! Ако сакате да ја направите игра за возрасни, обидете се да купите различни вина и целосно да ги покриете шишињата (сепак, нумерирајте ги)! За деца, користете сок или дури и храна.

9. Телестрација

Оваа оригинална игра е уште една што работи со која било листа на гости. Земете парче хартија и пенкало за секој човек. Во првиот круг, секој црта слика на самиот врв на листот, а потоа ја превиткувате хартијата за само да ја покриете малата слика и да ја поминете налево. Следниот човек ѕирка само на сликата, а потоа пишува натпистие мислат дека сликата прикажува. Преклопете го натписот, па повторно поминете налево. Подигнете го капакот само за да го прочитате натписот и потрудете се да го нацртате. Процесот се повторува додека не ја вратите оригиналната слика!

10. Fishbowl

Оваа класична игра е одлична за големи гужви и како игра за кршење мраз. Секој запишува 3 именки (лице, место, работа), а потоа сите ливчиња одат во сад. Поделете се на два тима и започнете го првиот круг. Секој круг има различни правила: првиот е зборови и движења, вториот е движења, а третиот е само еден, единствен збор. Кој тим има најмногу поени на крајот од играта, победува!

11. Зачинета Uno

Ова е Uno, освен подобро за постари деца или возрасни. Оваа забавна игра применува различни правила за обичните броеви. Правилата може да бидат малку обемни, затоа проверете дали има PDF верзија погодна за печатач на интернет за да им помогнете на сите да се приспособат на новите правила додека не се запаметат.

12. Мега Твистер

Мега Твистер е веројатно најдобар пред оброк. Добијте 3 или 4 различни табли за вртење, завртете го тркалото и подгответе се за ноќна забава за игра! Поголемата табла овозможува повеќе играчи и повеќе извртување!

13. Мафија

Ова е игра за луѓе на кои им е тешко да играат игри на табла и игри со карти. Мафија ги прави гостите на забавата пиони во играта и сигурно ќе биде хит. Ова може да потраеречиси секоја вечера и да ја претворите во мистерија за убиство, не е потребно претходно планирање.

14. Лажици

Забавна игра на маса за вечера која им е омилена на гостите е Лажиците. Тоа вклучува шпил карти и лажици! Ставете ги во средината на табелата (1 помалку од гостите кои играат) и почнете да подавате карти во насока на стрелките на часовникот (секој може да држи само 5 во исто време). Откако ќе имате 4-на-вид, посегнете по лажица за да ги поттикнете сите други да зграпчат една. Кој ќе остане без лажица е надвор.

15. Царински колачи

Ништо не е подобро од тоа да им дозволите на гостите сами да си ги украсуваат колачите. Можеби тоа не е традиционална игра, но може да биде ако одлучите дека тој што изгледа најдобро, ќе победи!

Исто така види: 20 Геологија елементарни активности

16. Сложувалки за чаши

Сложувањето чаши е едноставна, омилена игра на многумина. Користејќи пластични чаши со иста големина, почнете да ги редите нагоре и 4-3-2-1. Потоа сруши ги сите. Најбрзиот сложувач победува!

17. Ѓубре во багажникот

Оваа игра вклучува празна кутија за марамче, памучни топчиња и врвка. Со конецот врзете ја празната кутија со марамче околу нечија половина, наполнете ја со памук или топчиња за пинг-понг и поставете тајмер за 30 секунди. Играчот го тресе задникот најбрзо што може. На крајот од 30 секунди, избројте колку топки исфрлија. Кој најмногу истресува, победува!

Исто така види: 23 музички книги за деца за да ги поттикнат да се лулаат до ритамот!

18. Oreo Wiggle

За оваа игра, завртете го Oreo на половина и залепете го на челото со мрзнетата страна надолу.Откако сите ќе го направат ова, почнете да го вртите колачето до устата (БЕЗ РАЦЕ). Ако падне, ти си надвор. Кој прв ќе го добие во уста, победува!

19. Борење со нозе

Оваа игра на Индијанци стана интернет сензација. Во суштина, двајца играчи лежеа на грб со подредени колкови (свртени во спротивни насоки). Нозете што се допираат се креваат нагоре, а вие се борите додека не се преврти еден играч.

20. Corn Hole

Понекогаш треба да го вратите на основите и да излезете надвор. Оваа игра лесно се поставува во дворот и е совршена за скара или било каква вечера во лето.

Anthony Thompson

Ентони Томпсон е искусен образовен консултант со над 15 години искуство во областа на наставата и учењето. Тој е специјализиран за создавање динамични и иновативни средини за учење кои поддржуваат диференцирана настава и ги ангажираат учениците на значајни начини. Ентони има работено со различен опсег на ученици, од основци до возрасни ученици, и е страстен за еднаквост и вклучување во образованието. Тој има магистерска диплома по образование на Универзитетот во Калифорнија, Беркли, и е сертифициран учител и тренер за настава. Покрај неговата работа како консултант, Ентони е страствен блогер и ги споделува своите сознанија на блогот Teaching Expertise, каде што дискутира за широк спектар на теми поврзани со наставата и образованието.