35 неверојатни 3D занаети од новогодишни елки кои децата можат да ги направат

 35 неверојатни 3D занаети од новогодишни елки кои децата можат да ги направат

Anthony Thompson

Содржина

3D декорациите изгледаат тешко за правење, но со овие страници тоа ќе биде „парче торта“ и забава за сите. Убаво е да имате некои 3D занаети за украсување и да ви помогнат да влезете во духот на Божиќ. Тие дури може да се подарат на пријателите и семејството. Секогаш обидувајте се да користите материјал што може да се рециклира за да и помогнете на Мајката Земја!

1. 3D стил на хартиено дрво

Со малку градежна хартија и неколку шарени налепници, малите можат да состават убаво 3Д дрво. DIY е нешто што гради самодоверба. Следете ја оваа шема и со мала помош, малите деца можат да видат како магијата на овој занает оживува за празничната сезона.

2. 15 чекори до совршената 3D новогодишна елка

Користете шаблон за изработка на дрво, стап за лепило и зелена градежна хартија за да ја завршите. Додадете неколку скапоцени камења како светки, сјај и копчиња. Резултатите ќе бидат во прекрасно рачно изработено 3D дрво за украсување или подарување. За да го надополните, користете материјал што може да се рециклира за да го направите „зелено“ дрво!

3. 3D вкусна елка за јадење

Се надевам дека оваа ќе успее до Божиќ. Можеби ќе треба да направите 2 дрвја ако имате слатко! Ова е толку лесно со користење на мало дрво од стиропор, малку лепак и претходно завиткани слатки по ваш избор. Изгледаат убаво и се забавни за јадење!

Исто така види: 41 книга за Денот на планетата Земја за деца да ја прослават нашата прекрасна планета

4. Како да претворите хартиена снегулка во елка?

Сите се сеќаваме како да правимеотсечени снегулки од хартија. Ајде да го подигнеме со користење зелена градежна хартија и да направиме прекрасно осветлено дрво. Супер едноставно и лесно за правење, возрасните можат да помогнат и да користат свеќа на батерии за да ја направат да свети.

5. Дали пиете кока-кола?

Ако ја сакате Кока-Кола, не го фрлајте тоа шише. Можете да ја преуредите во фанки модерна 3D новогодишна елка која ќе ги изненади вашите гости на забавата. Има совршени црвено-бели бои. Лесно се прави со помош на возрасен.

6. Божиќните елки со 3D филц

Фелтот е нешто што го сметаме за меко, а не како 3Д. Во оваа активност, можете да направите 3D филц дрвја кои стојат сами и изгледаат одлично во домот или канцеларијата. Одлично за подарок и погодно за правење деца.

7. Борови 3D дрво

Видеото не е одредено. Ве молиме изберете еден за прикажување.

Ова е забавен проект, децата можат да собираат борови, лисја и парчиња кора од шумата или паркот. Земете конус од стиропор и пиштол за топол лепак. Можете да креирате своја сопствена новогодишна елка или дрво со борови со помош на материјалот што го најдовте. Па, што чекате, одете на вашата прошетка во природа и почнете да собирате?

8. Божиќна елка од 3D винска плута

Винските тапи може лесно да се купат или можете да ги соберете од пријателите и семејството. Лесни се за работа со нив и брзо се лепат во форма во форма на конус од стиропор. Дрвото може да се наслика или само да се украси за да се додадемалку боја. Ова е одлична декорација или убав подарок за љубителите на виното!

9. Прекрасна 3D хартија - новогодишна елка

Ова е многу лесен занает за правење со деца и ви требаат само неколку материјали и малку време. Децата сакаат да го гледаат видеото чекор-по-чекор. Свирете божиќни песни додека работите. Одлична декорација за закачување на прозорецот.

10. Капаче за шишиња 3D новогодишна елка

Капчињата за шишиња може да се најдат насекаде, и многу од нив. Рециклирање, повторна употреба и намалување се клучот за позелена планета. Соберете пластични капачиња од шишиња и следете ги чекор-по-чекор инструкциите за правење светла сјајна елка. Користете го како маса или божиќна декорација!

11. Прекрасни дрвја од весници или музички листови -3D

Ова е лесен занает за правење и ви требаат само ленти од весници или испечатени листови со музика исто така е убаво. Потоа со малку сечење, превиткување и лепење имате прекрасно дрво што изгледа гроздобер!

12. 3D Candy Cane Tree

Ова ќе биде голем хит за сите големи и мали. Бонбоните се слатко задоволство што секој сака да го има на Божиќ. Најдете ја формата од конусна пена и пиштол за топол лепак за да ги залепите поединечно завитканите бонбони околу дрвото. Низа светла за дополнителен ефект.

13. Pringles може 3D Календар за доаѓање на новогодишна елка

Принглите се вкусни. Нивната мисија е: „Направете го секој момент поп со вкусот нанеочекуваното." Ова е совршено за календарот на 3D Pringles DIY Advent елка. Соберете 24 лименки од пријателите и семејството, залепете ги заедно во облик на дрво, означете ги лименките со броевите 1-24 и скријте посебно задоволство во секоја празна лименка.

Исто така види: 20 активности за прославување на Денот на независноста на Мексико

14. 3D новогодишна елка од глина или пластилин

Децата сакаат да си играат со вајање глина или пластелин и со одличен видео туторијал можат да го создадат овој 3D сам убаво дрво.Ќе се гордеат што успеале да го направат дрвото од почеток до крај без помош.Гледајте и создадете убаво дрво кое ќе ви помогне да влезете во духот на празниците.

15. 3D новогодишна елка од джинджифилово

Сите знаеме дека децата сакаат да се обидуваат да направат слатки лепливи куќички од джинджифилово на Божиќ и понекогаш преживуваат, а другпат „случајно се кршат“ па брзо се јадат.  Овде. имаме одличен занает од 3D елка од джинджифилово или колаче. Забавна за правење и вкусна за јадење!

16.   Исечена шарена 3Д елка

Овој занает е доволно едноставен што децата можат да го состават без преголема помош. За постарите деца, тие можат да го следат шаблонот и да направат свој. Отпечатете, исечете, залепете и преклопете го вашето дрво е подготвено за употреба.

17. Божиќна елка од 3D списанија

Излезете ги вашите стари списанија и направете ја оваа едноставна елка од 3D списанија. Ви требаат само 2 списанија. За оние кои мислат дека етешко, лесно е како правење хартиен авион.

18. Чувајте ги вашите дрвени иглички за облека, но не за перење!

Ова не е ваша традиционална зелена елка, но е едноставна за правење, и е 3Д и изгледа многу модерно. Направете сами нетрадиционално дрво со помош на лепак и иглички за облека. На овој ќе му треба надзор од возрасен при одвојувањето на клиповите и користењето на пиштолот за топол лепак. Одличен проект за семејството.

19. Бел слез?

Звучи како рај, елка од бел слез што можете да ја јадете! Ако планирате забави или се собирате со пријателите, ова е одличен едноставен и вкусен занает за готвење! Користејќи мини бел слез и корнет за сладолед, можете да го направите овој 3D занает - рецепт за кратко време!

20. 3D сјај во темните новогодишни елки

Не ми се верува што гледам. Користејќи ја оваа специјална 3D хартија што сјае во темно, можете да создадете неверојатни дрвја и тие се навистина импресивни. Исто така, овој занает е одличен за деца кои сакаат да сечат работи.

21. Пластична лажица 3D дрво!

Никогаш нема да сфатите дека овој занает е направен од неколку зелени пластични лажици, хартија и лепак. Ова видео чекор-по-чекор лесно ви покажува како можете да направите толку убава декорација од пластични лажици. Повторно употребете ја вашата пластика и позеленете!

22. Прекрасна 3-D елка од хартија „Fringe“

Бев импресиониран од тоа колку лесно иДете-пријателски овој дрво занает е. Покрај тоа, изгледа толку убаво. Се што ви треба е зелена хартија, ножици, лепак и рециклирана хартиена крпа. Можете да додадете мониста, сјај или светки за украси.

23. Хартиена хармоника 3D новогодишна елка

Ова враќа спомени, се сеќавате на оние хартиени ленти за хармоника што ги правевме во училиште? Ова е одличен детски занает и со мала помош и учи на трпение и математички вештини. Откако ќе го завршите, вреди целиот ваш труд. Изгледа неверојатно!

24. Лего 3D новогодишна елка

Легото се многу забавни и сите се сеќаваме дека се обидувавме да изградиме куќи и мостови. Дали некогаш сте помислиле дека можете да изградите лего новогодишна елка? Еве ја совршената занаетчиска активност со инструкции за секој љубител на Лего. Каков кул начин за украсување!

25. Ролна тоалетна хартија 3D новогодишна елка

Ова е добар занает за правење со деца и доволно лесен за децата да можат да го прават во мали групи.

Божиќна елка во облик и користење на материјали за рециклирање. Се удвојува и како календар за доаѓање, со ставање броеви на крајот од секоја ролна и криење на мали подароци внатре.

26. Супер кул 3D  Божиќна елка од картон

Од ништо, всушност можете да направите нешто навистина убаво. Следете ги упатствата чекор-по-чекор и со малку креативност, можете да создадете прекрасна 3D картонска елка. Можете да направите разновиднидрвја во зависност од картонот што го користите.

27. Проект во училница - 3D новогодишна елка

Ова е добар проект во училницата што треба да се направи пред распустот. Со 3 или 4 различни материјали децата можат да имаат убаво мало дрво за да го украсат своето биро дома. Едноставно, брзо и лесно за изведување на час.

28. 3D сјајни дрвја

Овој празник, зошто да не направите прекрасни едноставни алуминиумски 3D новогодишни елки? Тие се едноставни за правење, нетрадиционални и одлични за покривка за маса.

29. Стапчиња од светкавици 3D новогодишна елка

Зачувајте ги вашите стапчиња Popsicle од лето! Ви посакуваме задоволство со оваа 3Д новогодишна елка. Користејќи го туторијалот и помошта од возрасен, можете да ја направите оваа кул 3D спирална елка која ќе ги импресионира сите. Ќе ви треба трпение со оваа активност и добро око за детали, но на крајот вреди!

30. Мини новогодишна елка во 3D за најмалите

Ова е толку слатко и многу забавно да се прави со мали деца. Тие можат да ги следат инструкциите чекор-по-чекор и ќе бидат толку горди на нивното создавање.

31. Божиќна елка од хартиена шолја 3D

Што ќе добиете ако ја превртите зелената хартиена шолја за кафе наопаку и ја украсите? Ќе имате многу слатка елка. Може да се удвои и како чаша за пиење. Одлично за мали.

32. Божиќна елка со 3D Hama Beads

Хама мониста се толку разновидни. Виеможе да ги искористи за да создаде каков било дизајн. Со помош на возрасен, направете 3D дрво Hama Bead и заслепете ги пријателите и семејството со вашите уметнички вештини.

33. Копче, копче Чиј има копче?

Извадете ги сите изгубени копчиња или земете од продавницата за занаети. Овој занает е забавен за децата да го прават сами или во мали групи. и со оваа страница, можете да направите многу други 3D занаети кои ќе ви помогнат да го декорирате и да го внесете празничниот дух.

34. Прекрасно дрво направено само од светилки

Ова е љубопитен занает. Ќе ви требаат светилки, пиштол за топол лепак и помош од возрасен.

Нацртајте шаблон и следете ги чекор-по-чекор инструкциите што треба да ги следите. Крајниот резултат ќе ве изненади.

35. Новогодишна елка 3D

Овој 3D занает е забавен за целото семејство да ужива. Направете неколку серии кекси по вкус по ваш избор и украсете ги со зелен сладок и замрзнете ги. Не ги замрзнувајте целосно, туку треба да бидат цврсти за работа. Следете ги инструкциите чекор по чекор за голема елка за торта на новогодишна елка.

Anthony Thompson

Ентони Томпсон е искусен образовен консултант со над 15 години искуство во областа на наставата и учењето. Тој е специјализиран за создавање динамични и иновативни средини за учење кои поддржуваат диференцирана настава и ги ангажираат учениците на значајни начини. Ентони има работено со различен опсег на ученици, од основци до возрасни ученици, и е страстен за еднаквост и вклучување во образованието. Тој има магистерска диплома по образование на Универзитетот во Калифорнија, Беркли, и е сертифициран учител и тренер за настава. Покрај неговата работа како консултант, Ентони е страствен блогер и ги споделува своите сознанија на блогот Teaching Expertise, каде што дискутира за широк спектар на теми поврзани со наставата и образованието.