20 вкусни S'mores-тематски идеи за забава & засилувач; Рецепти

 20 вкусни S'mores-тематски идеи за забава & засилувач; Рецепти

Anthony Thompson

Повеќето ме потсетуваат на летата исполнети со кампување, гледање на ѕвезденото небо и други забавни активности на отворено. Малку сме подалеку од летото, но тоа не значи дека не можеме повеќе да цениме добар, здрав тост. А што е со организирање забава на тема s’mores? Ова е идеја за забавна тема која може да ги забавува и децата и возрасните.

Еве 20 неверојатни идеи и рецепти за забава за с'морс за да ги вратите старите летни спомени и да направите специјални нови!

Исто така види: 53 Прекрасни социјално-емотивни книги за деца

1. S’mores in a Jar

Еве еден одличен рецепт за s’mores и не ви треба ни отворен оган! Едноставно растопете малку чоколадо во крем, измешајте ги скршените крекери од Греам со стопен путер, а потоа додајте ги останатите состојки во теглата.

2. S’mores on a Stick

Еве уште еден вкусен s’more рецепт кој треба да го додадете на масата за десерт. За овие уште стапчиња, започнете со сечење чоколадна лента за да се стопи. Потоа, можете да ги премачкате вашите бел слез во стопено чоколадо и скршени крекери од Греам со помош на стап за ражен за да ги држите заедно.

3. Banana Boat S’mores

Бананите можат да бидат одличен комплимент за s’mores. Можете да ги готвите на камперски оган заедно со вашите малечки! За овој рецепт, направете парче банана по должина и наполнете го со класичните состојки: парчиња чоколадо, бел слез и мелени крекери од Греам.

4. Frozen S’mores

Дали некогаш сте пробале замрзнатиs’mores? Ова се вкусни алтернативи за сите љубители на чоколадо. Прво, испржете неколку крекери од Греам со бел слез во рерната. Одозгора се става крекер и се покрива со чоколадна обвивка. Ставете ги во замрзнувач за да го завршите последниот чекор!

5. S’mores Fudgesicles

Можеби ќе сакате да ги зачувате овие замрзнати задоволства за летна забава на тема s’mores. На овие задоволства им требаат 4+ часа во замрзнувачот по комбинирањето на состојките, затоа погрижете се да планирате однапред. Следете го рецептот на линкот подолу.

6. Чоколадни колачиња S’mores

Боже моја... ова можеби се моите омилени домашни колачиња со чоколадни чипови. Тие се направени со типични состојки за рецепти, но вклучуваат и мелени крекери од Греам и мини бел слез за да го додадат тој вкусен вкус.

7. Печење бел слез во затворен простор

Ако немате јама за оган, нема потреба да се стресувате. Можете да ги купите овие мини Стерно шпорети за безбедно да ги печете вашите бел слез во затворен простор. Можете да го спарите ова со лента за сам по себе.

8. Алтернативи за крекери

Одлична работа кај s’mores е нивната разновидност! Постојат многу опции за состојки за мешање & засилувач; натпревар. Размислете за користење на некои алтернативи за крекери. Риц крекерите, солените, колачињата или чоколадниот Греам прават одличен избор.

9. S’mores Bar

Можете да го промените изборот на крекери и изборот на сите другисостојки со создавање на целосна лента s’mores. Можете да додадете различни бел слез, мешани чоколади и други додатоци за посипување. Предлагам да додадете неколку чаши со путер од кикирики на вашиот намаз!

10. Домашни чоколадни бел слез

Дали знаевте дека всушност е прилично лесно да се направат домашни бел слез? Можете да се обидете да го направите овој рецепт за чоколаден бел слез користејќи го рецептот на врската подолу. Направен е од пченкарен скроб, какао во прав и некои други производи за оставата, чајната кујна кои сигурно веќе ги имате дома.

11. Ознаки со имиња на S’mores

Ознаките со имиња може да бидат одлични кога не се познаваат сите гости. Забавниот дел за нив е тоа што постои водич за правење на вашето лично „s’mores name“; имињата се засноваат на првата буква од вашето име и вашиот месец на раѓање.

12. S’more Decor

Не би била прекрасна забава на S’mores без соодветни украси. Можете да го преземете овој банер, како и таблите на баровите и етикетите за храна, и да се зафатите да го направите просторот празничен.

13. Поставете шатор

На забавата во вашиот двор, можеби ќе сакате да размислите за поставување шатор за да додадете чувство на кампување. Ако е премногу ладно надвор, не двоумете се да го преместите шаторот внатре за да спиете.

14. Сет за игри за кампување за деца

Ова е одлична опција за помлади деца кои сè уште не се подготвени да се справат со шипки стапчиња за печење бел слез и вистинскиоган. Тие можат креативно да играат со овој комплет играчки кој вклучува; пластичен камперски оган, лампион, уште состојки, виршла и вилушка за печење.

15. S’mores Stack

Користете ги вашите бел слез за да играте забавна игра. Овој ќе ги натера вашите деца да ги користат нивните инженерски вештини и да натрупуваат кули од бел слез за кратко време. Победникот е играчот со највисоката, слободно стоечка кула.

16. S’mores in a Bucket

Еве уште една игра со бел слез што може да направи прекрасна забава полна со забава! Ова ве тера да ја вежбате координацијата рака-око додека се обидувате да видите колку бел слез можете да фрлите во кофа.

17. Прочитајте „S’mores Indoors“

Оваа детска книга е полна со забавни рими и илустрации што ќе ги забавуваат вашите деца со часови. Преку имагинативно раскажување приказни, тие ќе научат зошто Елеонор никогаш не јаде s’mores во затворен простор.

18. Прочитајте „S is for S’mores“

Еве уште една одлична детска книга инспирирана од авантури на отворено. Оваа книга може да ве однесе низ целата азбука; со секоја буква која опишува збор поврзан со кампување. На пример, буквата „S“ е за s’mores!

Исто така види: 25 Прекрасни активности на тема август за деца од предучилишна возраст

19. S’more Song

За совршена s’mores забава, размислете да се вклучите во оваа прекрасна песна со тема S’mores. Тоа може да биде одлична мелодија за пеење за вашите деца на камперскиот оган.

20. S’more Party Favors

Формите за забави можатбидете убав последен допир за забавна забава со пријателите. Можете да ги направите овие со додавање на парче чоколадо, бомбичка и бел слез во кутија за занаетчиство. Додајте неколку ленти и ознака за подарок за персонализирање!

Anthony Thompson

Ентони Томпсон е искусен образовен консултант со над 15 години искуство во областа на наставата и учењето. Тој е специјализиран за создавање динамични и иновативни средини за учење кои поддржуваат диференцирана настава и ги ангажираат учениците на значајни начини. Ентони има работено со различен опсег на ученици, од основци до возрасни ученици, и е страстен за еднаквост и вклучување во образованието. Тој има магистерска диплома по образование на Универзитетот во Калифорнија, Беркли, и е сертифициран учител и тренер за настава. Покрај неговата работа како консултант, Ентони е страствен блогер и ги споделува своите сознанија на блогот Teaching Expertise, каде што дискутира за широк спектар на теми поврзани со наставата и образованието.