15 mjuzikla za srednjoškolce koje preporučuju nastavnici

 15 mjuzikla za srednjoškolce koje preporučuju nastavnici

Anthony Thompson

Program školskog pozorišta stalno pokušava da se unapredi i da glumcima početnicima pruži mesto da se izraze. Srednjoškolci mogu biti nevoljni izvođači koji na kraju to rade jer je to nešto što istinski vole. Biti profesor drame može biti pomalo zastrašujući zadatak, s obzirom na to da je dosta toga na vašim ramenima.

Srećom, sastavili smo listu od 15 mjuzikala ispunjenih omiljenom muzikom, muzičkim scenarijima i jaka interakcija između likova. Uživajte u ovoj listi od 15 mjuzikala za srednjoškolce!

1. Hook

Hook je idealan mjuzikl ispunjen s toliko različitih morala i učenja. Ovaj fantastični mjuzikl će imati strastvene učenike koji će širiti pozitivnost kroz cijelu vašu školu. Ne samo sa učenicima, već i sa roditeljima!

U ovom mjuziklu vidimo različite aspekte ljubomore, ponovnog otkrivanja sebe i najočitiju činjenicu da više od jednog lidera može biti od velike koristi. Sve su to situacije u kojima će se naši učenici naći u modernom školskom okruženju.

2. Singin' in the Rain

Idealan mjuzikl koji vaše učenike podučava temama koje će nositi sa sobom kroz cijelo iskustvo srednje i srednje škole. Ovaj divan mjuzikl ispunjen je modernom muzikom koju će vaši učenici voljeti pjevati i pokazati svoje plesne vještine.

Fokusirano na različite aspekte filmaPosao, Singin' in the Rain natjerat će se da se vaši srednjoškolci osjećaju kao ozbiljni studenti drame. Preuzimanje ovog mjuzikla je velika stvar, ali koristeći znanje nastavnika drame, širite ljubav i obrazovanje koje se može pronaći kroz cijeli ovaj mjuzikl na svoje učenike.

3. Najveći šou

Putujuće emisije su nesumnjivo prošlost, ali su postale sve popularnije u savremenim mjuziklima. Vašim studentima drame će se svidjeti ovaj spinoff The Greatest Showman. Uvedena je nova priča, ali ista bezbrižna priča koju će vaši učenici rado ispričati.

S resursima za produkciju, ova predstava je savršena za glumce koji prvi put dolaze. Ovo će postati jedan od onih popularnih mjuzikala koje će studenti u godinama koje dolaze moliti za izvođenje!

4. Srešćemo se ponovo

Mjuzikli za srednju školu su posebno mesto za obrazovanje, pružajući učenicima drugačiji način da sagledaju svoju kulturu, istoriju i još mnogo toga. Ovo je savršen mjuzikl za podučavanje učenika o ratu i različitim aspektima kako on može utjecati na ljude svih uzrasta.

Srest ćemo se ponovo pomoći će učenicima da vizualiziraju potpuno drugačiji dio svijeta nego što su navikli. Ovo je jedan od onih juniorskih mjuzikla koji će vas dirnuti u srce i držati vas na mjestu tokom cijele emisije.

5. Jednom na ovom ostrvu Jr.

Jednomovaj Island Jr. je prekrasan i savršen mjuzikl za slanje poruka koje su neophodne za podučavanje naših učenika u ovom modernom dobu. Učenici će sa entuzijazmom poučavati svoje vršnjake poruci u ovom mjuziklu.

Pružanje vodećih uloga učenicima u ovom uzrastu pomoći će im u razvoju niza različitih vještina. Koristeći ovakvu predstavu da naučite ne samo učenike srednjih škola, već i vaše osnovce o važnosti i vrijednosti na koji se pridaje način na koji se odnosimo prema ljudima različitih rasa. Iskoristite ovu izvedbu učenika u svoju korist za sjajnu lekciju.

6. Ljepotica i zvijer

Ljepotica i zvijer jedan je od onih klasičnih mjuzikala koje učenici svih generacija mogu naučiti cijeniti. Ovo je idealan mjuzikl za srednjoškolce koji počinju da se mijenjaju i rastu u sebe.

Koristeći mjuzikle za učenike koji će poučavati važnost unutrašnjih karakteristika, a ne vanjske ljepote, gradite snažnu osnovu za njihov pogled na svet. Prastara priča za koju nikada nećete požaliti što ste se integrisali u odeljenje školskog pozorišta.

7. Mary Poppins Jr.

Mary Poppins je od početka vremena bila produkcija koja prija publici. Uvođenjem ovoga u svoju sljedeću produkciju u srednjoj školi i učenici i roditelji će htjeti još. Ovakvi klasični mjuzikli nisurekvizite za koje je lako napraviti, ali će i vaši učenici iznova i iznova proučavati svoje stihove.

Kako se srednjoškolci razvijaju, važno je stalno ih podsjećati na važnost pozitivnosti. Naša draga Mary Poppins je savršen mjuzikl za širenje pozitive na sve, pokazujući da se u svakoj situaciji može pronaći nešto dobro.

8. Breaking Bad: The Middle School Musical

Srednjoškolcima ponekad može biti teško uspostaviti vezu i uključiti se u časove drame. Koristite školske mjuzikle u kojima će se rado uključiti i kojima će se smijati. Važno je pronaći nešto što zanima sve vaše učenike. Breaking Bad: The Middle School Musical je savršen mjuzikl za angažman i zabavu sa vašim učenicima.

9. Momci i lutke

Sa snažnim ženskim ulogama, ova muzička pozorišna produkcija pružit će vašim učenicima drugačiji pogled na romantičnu komediju. Prateći puritansku ženu koja se zaljubi u kockarskog tipa, vidimo različite aspekte ljubavi, života i predanosti. Pratite svoje učenike na njihovom putu ambicije, pameti i sreće koju ste sami stekli.

10. Porodica Adams

Jedan od onih školskih mjuzikla u kojima će svi razredi uživati ​​gledajući i glumeći. Idealan mjuzikl za bilo koji pozorišni program. Učenici srednjih škola će obožavati izvođenje ovog zabavnog, otkačenog mjuzikla za svoje vršnjake. Koristite rekvizite učenika za širenjespecijalna poruka samoprihvaćanja i ljubavi prema vašim čudnim, sablasnim ili samo sveobuhvatnim ooki ja.

Vidi_takođe: 19 Angažiranje predškolskih jezičkih aktivnosti

11. Moana Jr.

Razvoj strpljenja za naše srednjoškolce je jednako važan kao i njihovi akademci. Neka vaš pozorišni program širi različita znanja i moral kroz epizodnu priču o Moani. Vaši učenici ne samo da će voljeti pjevati uz sve pjesme, već će uživati ​​i u scenarijima prilagođenim djeci uz koje se mogu povezati.

Sa fantastičnim postavkama koje će biti zabavno napraviti i čak prijatniji za oko na premijernoj večeri, ne možete pogriješiti sa ovom predstavom. Ovo je savršen mjuzikl za školu koja ima pozorišni program ispunjen darovitim učenicima koji vole da pjevaju i plešu.

12. Stuart Little

Studenti drame će apsolutno voljeti glumiti jedan od svojih omiljenih filmova iz djetinjstva. Ako nikada nisu pogledali film, to će biti odličan uvod da ih uzbudite zbog izvođenja ovog mjuzikla. Uz niz uloga primjerenih uzrastu, ovaj muzički pozorišni komad je odličan i za komični scenario i za dirljivu predstavu.

Stuart Little je savršen mjuzikl koji se koristi za učenje o toleranciji i prihvatanje. Pripremite svoje strastvene učenike za njihovu budućnost, kao i da im pomognete da nauče da vole muzičko pozorište.

13. Ovo je test

Ovo je test se lako podupire ijeftin mjuzikl koji će se svidjeti vašim strastvenim studentima. Bilo da vam je budžet pozorišnog programa ove godine malo nizak ili samo želite da smanjite troškove, nećete biti razočarani ovom pristupačnom pričom.

14. Holka Polka

Holka Polka je zabavna i zanimljiva predstava za juniore na Broadwayu koju će svidjeti vaši studenti dramske umjetnosti. Koristeći književne likove koje vaši učenici poznaju i vole povedite svoju publiku na putovanje ovom bajkovitom misterijom. Bilo da su vaši učenici glumci prvi put ili profesionalci u sezoni, ovaj ljupki mjuzikl ima mjesto za svakoga.

Vidi_takođe: 20 historijskih viceva za kikotanje djece

15. Snjeguljica i sedam kachusa

Jednostavan zaokret na Snjeguljici s kojim će vaši učenici K-9 razreda biti potpuno angažirani. Biti u mogućnosti da se povežete s pričom, ali ipak vidite neke različite uloge slatkih životinja, bit će vrlo primamljivo. Mjuzikl ispunjen divnom muzikom i legendarnim likovima, uskoro će postati jedan od omiljenih mjuzikla vaših i vaših učenika.

Anthony Thompson

Anthony Thompson je iskusni konsultant za obrazovanje sa preko 15 godina iskustva u oblasti podučavanja i učenja. Specijalizirao se za stvaranje dinamičnog i inovativnog okruženja za učenje koje podržava diferenciranu nastavu i uključuje učenike na smislen način. Anthony je radio sa raznim učenicima, od učenika osnovnih do odraslih, i strastven je oko jednakosti i uključivanja u obrazovanje. Magistrirao je obrazovanje na Kalifornijskom univerzitetu u Berkliju i certificirani je učitelj i trener. Osim što radi kao konsultant, Anthony je strastveni bloger i svoje uvide dijeli na blogu Teaching Expertise, gdje raspravlja o širokom spektru tema vezanih za podučavanje i obrazovanje.